На просторах інтернету є мільйони кухонь з красивими мармуровими стільницями. Що дозволяє легко стати одержимим природним матеріалом. Безумовно, немає сумнівів у тому, що мармур чудовий. Але, з нашого боку було б недоглядом, не сказати вам, що він потребує особливого догляду. По-перше, він набагато м’якший за старий добрий граніт. Тому замість того, щоб використовувати ніж на мармуровому покритті, візьміть краще обробну дошку. Так Ви уникнете подряпин на поверхні. Також камінь має пористу структуру. А це означає, що пролита одразу ж рідина може забруднити – привіт, червоне вино!
Гарні новини! Мармур має багато плюсів. Насамперед, мармур термостійкий. Але, щоб допомогти мармуровій стільниці виглядати якнайкраще, ми радимо гарячі каструлі та сковороди розміщувати поверх кухонного рушника, прихватки або підставки для посуду. Крім того, щорічна герметизація мармурової стільниці допоможе уникнути плям та легких подряпин.
Про що важливо пам’ятати при виборі мармурової стільниці?
- Намагайтеся запобігти контакту мармурової поверхні з кислотами та агресивними хімічними речовинами, здатними швидко зіпсувати матеріал.
- Не усунувши окислювач з поверхні, ви запустите процес руйнування кальцію. У результаті цьому місці можуть проявитися плями.
Не використовуйте для догляду порошки з відбілюючим ефектом. Досить використовувати простий водно-мильний розчин як делікатний метод очищення. - Маскувати плями, якщо такі все ж таки проявилися на стільниці, проте можна. Для цього застосовуйте спеціальний герметик, який здатний суттєво продовжити термін служби мармурової стільниці у ванній або кухні&
Як вивести плями з мармурової стільниці?
- Жирні харчові, косметичні та масляні плями можна прибрати за допомогою миючих засобів із вмістом мінерального спирту та аміаку.
- Фруктові плями, пролитий чай, кава або сік легко усуваються сумішшю декількох крапель аміаку і перекису водню.
- Фарба видаляється розчинником або методом акуратного зіскоблювання за допомогою леза.
- Водні плями видалить наждачний нульовий папір.
- Видалити іржу допоможуть промислові очищувачі від іржі.
- Грибок і пліснява на мармурі у ванній усуваються розчином перекису водню або нашатирного спирту, але не змішуйте їх разом!
- Чорнило виводять ацетоном або перекисом водню. Але такий спосіб підійде лише для світлих поверхонь.
- Очистити мармур, що тьмяніє, допоможе засіб для очищення каменю.
Догляд за мармуром щодня
Для цього знадобиться шматок замші, м’яка тканина та вода. Мармур протирається, змоченою в теплій воді ганчірочкою і полірується до блиску замшею або сухою ганчіркою/рушником.
Кілька разів на рік стільницю з білого мармуру слід мити теплим детергентом. Можна використовувати розчин м’якого миючого засобу для посуду. Потім мармур миється теплою водою та полірується насухо.
Щось впустили або пролили на мармур – намагайтеся якнайшвидше прибрати це, знову використовуючи теплу воду та губку. Не залишайте пляму на ніч. Вино можна витерти серветкою, уникаючи тертя, щоб пляма не вїлася в поверхню.
Поради щодо догляду
- Застосовуйте обробну дошку для приготування їжі та нарізування продуктів за такої поверхні.
- Пляшечки та баночки з кислотовмісними продуктами тримайте на підставках або килимках із пластику.
- Не використовуйте металеві мочалки та абразиви на полірованих мармурових поверхнях.
- Після глибокого чищення наносьте проникаючий герметик для каменю.