Лабрадорит

  

labradorit-slab-1
Сляби з Лабрадориту

Лабрадорит – порода вулканічного походження, що складається переважно з плагіоклазу лабрадора (на 85-90%), а також пироксенов (3%), кварцу (до 7%), польового шпату (3%) і інших домішок. Тобто, з точки зору геології, хімії та структури, це – крупнозернистий лабрадорит граніт. В основному, єдиною відмінністю тут є включення великої кількості світних різнокольорових кристалів.

  

Унікальний «райдужний» мінерал

   Перш за все, цей дар природи дуже нагадує місячний камінь. Більш того, обидва відносяться до польовошпатовим. Але на відміну від свого «побратима», він має не молочну основу, а темно-бурого. До того ж, його багатошаровість служить причиною рідкісної оптичної риси – иризации. Іншими словами, ефекту внутрішнього світіння. Це означає, що він починає випромінювати всілякі фарби під впливом різного освітлення.

   Тож не дивно, що індіанці Америки вірили: лабрадорит – камінь, який зберігає в собі північне сяйво. Як правило, така гра світло-блакитних, синьо-фіолетових або навіть жовто-зелених тонів дійсно нагадує перламутрові розлучення від крапель бензину або хвіст павича. Так що це унікальне «світіння» надає йому об’єму, «жвавості» і підвищує його декоративну цінність.

  

Гірська порода лабрадорит – історія виникнення

Перш за все, вона названа на честь однойменного канадського півострова, де в кінці 18 століття вперше був виявлений її основний компонент – лабрадор. Але також відомо, що про неї знали ще стародавні індійці і римляни.

   Згодом, вона стала вкрай затребувана, дорога і бажана в Європі серед вищих верств населення. Однак після виявлення в середині 19 століття другого найбільшого кар’єра на Волині, вона стала більш доступною. І, відповідно, застосування лабрадориту розширилося до використання його як будівельного матеріалу. Наприклад, їм прикрасили окремі елементи Волинського кафедрального собору в Житомирі і Володимирського собору в Києві.

  

Де живе Лабрадорит

   Варто відзначити, що частіше за все лабрадорит виявляють у вигляді включення в гранітах або базальтах, де він займає порожнечі. Далі, найбільш ходовими методами видобутку є повітряний вибух і різання каменю. Що ж стосується поширення каменю, то кар’єри розташовані по всьому світу.

   По-перше, це Канада і США (гори Адирондак штаті Нью-Йорк і Уїчито в Оклахомі). Далі активний видобуток проводиться в країнах СНД. По-перше, в Україні лабрадорит добувають в Головинском, Турчинський, Слобідському родовищах і в Кам’яної печі. По-друге, в Росії поклади знаходяться в Якутії, Бурятії, а також в Хабаровському і Красноярському краях.

   Крім того, його витягують з надр землі в країнах Скандинавії (Фінляндія, Норвегія, Ісландія). А також в Італії, Бірмі, Індії, Австралії, Румунії, Тибеті і навіть на Мадагаскарі.

  

Лабрадорит камінь – властивості і гідності

  З точки зору використання каменю як будівельного матеріалу, найбільш цінними є такі характеристики.  

  • Довговічність. Через твердості за шкалою Мооса близько 6,5, зберігає свій первісний вигляд десятиліттями.Ударопрочность. Завдяки неабиякою щільності (близько 2,7-2,86г / см. Куб.) Він невразливий до руйнування.
  • Зносостійкість. Так як показник його стиранням становить всього 0.5 г / см2, онвидержівает серйозні механічні навантаження.
  • Вологостійкість. Його водопоглинання становить всього 0.21%. Всвою чергу, це виключає ризик утворення грибка і цвілі.
  • Термостійкість і пожежна безпека. Його максимальна температураплавленія досягає 1250-1320 ° С. Це означає, що навіть пріекстремальних перепадах температур він не змінить своєї структури і незагорітся.
  • Фактурність. Великі ідеально рівні зерна і кристали, а також масивна текстура спричиняють презентабельного вигляду.
  • Естетичність. Глубокіетёмние кольору, шаруватість і внутрішнє світіння справляють враження неордінарнойповерхності, що переливається всіма кольорами веселки.

  

Лабрадорит – Україна і найпопулярніші сорти

  • labradorit-volga_blue-1
  • «Volga Blue»  з Добринського родовища привертає статусним чорним кольором і сяючими синіми включеннями. Однак фон може тяжіти ближче до блакитного або сіро-блакитного. А завдяки крупнозернистою структурою на поверхні добре проглядаються кристали.
  • labradorit-neverovskiy
  • «Black Ice»  родом з Неверівського кар’єру називають «чорним льодом» завдяки яскравим инкрустациям синюватих відтінків. Під час полірування цей чорний граніт починає виблискувати безліччю тонів блакиті.
  • labradorit-ocheretyanskiy
  • «Galactic Blue», народжений в Очеретянському кар’єрі, навіває думки про чорних просторах Галактики. Так як сині дзеркальні вкраплення слюди і справді нагадують зірки нічного неба. До слова, при будь-якому освітленні він проявляє всю палітру свого глибокого забарвлення.
  • labradorit-osnykovskiy
  • «Irina Blue»  з Осниківського родовища змінює свій фон від зеленого до сірувато-чорного. А при підсвічуванні, він мерехтить смарагдовими, сіро-блакитними навіть жовтими фарбами. До того ж, на одному тільки квадратному метрі можна нарахувати сотні вкраплень – «зелених очей».

   Купити лабрадорит оптом чи вроздріб від заводу-виробника вигідно у нас – GRANIT-MRAMOR COMPANY. Ми надаємо високоякісні натуральні камені, оптимальні ціни і кращих фахівців. Тому пропонуємо вам багатий асортимент лабрадорит вироби на будь-який смак.

  

  Де використовують лабрадорит граніт?

Для початку, гідні міцнісні якості дозволяють використовувати його в будь-яких видах зовнішніх і внутрішніх облицювальних робіт. Отже, в інтер’єрі він буде блищати на стінах, підлогах, підвіконнях, стільниці та столиках. А в екстер’єрі – на фасадах будівель, цоколях, парапетах, балюстрадах терас, сходових ступенях, фонтанах.

Крім того, з нього роблять бруківку, бордюри, стовпи. А декоративні прикраси не тільки прикрасять будь-який куточок, привернуть увагу і порадують око. Але і через десятиліття будуть виглядати все так же космічно, дорого і стильно. В першу чергу, мова йде про колонах і арках, статуетках і садових вазах, всіляких підставках, сувенірах, фонтанчиках і ін. Іншими словами, при будь-якому внутрішньому і зовнішньому застосуванні така продукція пройде тест на естетику і довговічність.

   Співробітництво

Якщо у Вас виникли питання щодо вибору каменю, розрахунку вартості замовлення, спеціальні пропозиції – телефонуйте нам! Ми завжди відкриті до діалогу як з партнерами, так і з приватними особами. І пропонуємо чесний дисконт до 10%.