Showing all 7 results

Онікс

 Онікс – це шарувата порода силікатного складу, яку часто називають «королем химерних візерунків». І правда, нестандартна мальовничість і властиві лише йому особливості вигідно виділяють його на ринку обробно-декоративних матеріалів.

 Дивно, але навіть на супер-популярні вироби, наприклад, такі як стільниця з оніксу, ціна дуже доступна. Особливо якщо купувати товар у виробника. Тому у GRANIT-MRAMOR COMPANY онікс  камінь купити – це недорого і неймовірно стильно. До того ж, варто враховувати, що він дуже крихкий. І тільки кращі фахівці по роботі з природними матеріалами зможуть правильно виконати весь цикл робіт. Починаючи від розпилу та обробки на високоточному обладнанні аж до спеціального монтажу на об’єкті. Наші виробничі потужності, довголітній досвід і сотні успішних проектів за плечима дозволяють виконати для вас будь-яку кількість виробів. За типовим проектом або по вашому унікальному кресленням. І дбайливо доставити в будь-який регіон України!

Камінь онікс – властивості матеріалу

Читати далі

 Важливо розуміти, що існують 2 основних види, абсолютно різних за складом і сферам застосування. У ювелірному мистецтві використовують мінерал-різновид кварцу. У той час як на ринку натуральних декоративно-оздоблювальних каменів мова йде про осадової породи. Називають їх однаково, проте в другому випадку є варіанти – «обробний мармур онікс» і «смугастий мармур». Так як за складом вони сильно схожі. Походження останнього прямо пов’язане з термальними джерелами. Адже саме під впливом їх високих температур він кристалізувався з пошарових відкладень бікарбонату кальцію. Зараз же його добувають великими блоками в кар’єрах.

 Крім високої декоративної «зарядженості», він досить практичний у використанні завдяки ряду переваг.

  1. Довговічність. Щільність, зносостійкість і низький рівень стирання зберігатимуть йому первісний вигляд протягом довгих років.
  2. Міцність. Твердість каменю за шкалою Мооса – 7. Це досить високий показник. Нарівні з мармуром і гранітом знаходиться і ударостійкість, через яку він захистить «себе» навіть в невеликих масштабах. Наприклад, стільниця з оніксу буде убезпечити від появи подряпин і відколів.
  3. Стійкість до температур. На ньому не позначаються різкі перепади температури. Тому він не тріскається і не деформується.
  4. Водостійкість. Його поглинання води становить всього лише 0,5%. Це дуже низький показник. Тому плитка з оніксу часто монтується на підлогу і стіни ванн, саун, бань і СПА.
  5. Пластичність. Легко піддається будь-якого виду обробки, в тому числі різанні, фрезерування. Адже його кромка не кришиться і не ламається. А в відполірованому вигляді він буде сяяти, мабуть, яскравіше всіх інших продуктів кар’єра.
  6. Естетичність. Крім нереально великої кольорової гами, така риса як багатошаровість і наявність прожилок, робить будь-який малюнок об’ємним.

Корисні властивості онікса

  • Екологічна чистота. Він абсолютно безпечний, не має токсинів в своєму складі. І тому робить позитивний вплив.
  • Антибактеріальні властивості. Вони дозволяють запобігти розмноженню бактерій. А також створити сприятливий мікроклімат.
  • Цілющі можливості. Його основна дія спрямована на нервову систему. Тому він допомагає позбутися від депресивних думок, зняти нервову напругу і поліпшити настрій.
  • Райдужна палітра.

 Ексклюзивним вважають камінь онікс, властивості якого забезпечують йому прозорий вигляд. Це визнаний «козир» даного мінералу. До того ж такий тип має ефект яскравого світіння і скляного блиску, який розбавляють ледь помітні димки і павутинки на поверхні. Однак, він неймовірно гарний в будь-якому вигляді.

 Палітра основного фону варіюються в відтінках. По-перше, від молочного білого і бежевого до насиченого коричневого. По-друге, від ніжного рожевого до помаранчевого або червоного. А так же, від сіро-блакитного і бузкового до синього і майже смарагдового. Такі варіації залежать від характеру домішок. Наприклад, оксиди заліза надають йому жовтуватого, червонуватого або коричневого відтінку, мідь і магній – всіх тонів зеленого. До того ж, його малюнок найчастіше неоднорідний. Як правило, це залежить від розпилу. В результаті чого можна споглядати різнокольорову шарувату структуру – полосчатую, хвилясту або радіальну. Паралельні шари каменю, що містять різні домішки, і забезпечують йому своєрідний смугастий окрас. Так що візерунки на одній плитці можуть бути всіх кольорів веселки.

 Окремо варто виділити рідкісну рису – здатність пропускати промені світла на глибину до 4 см. Причиною тому служить особлива орієнтація волокон і кристалів карбонату кальцію. Сонячне світло, прямо виходить з каменю, створює надзвичайні відблиски і неперевершену атмосферу. А декоративне підсвічування може «оживити» навіть найпростіше оздоблення домашнім північним сяйвом.

Вироби з оніксу

 Купити онікс відмінний вибір як в декоративному, так і в чисто прикладному відношенні. Адже цей мінерал активно застосовується виробниками меблів та дизайнерами інтер’єрів не тільки як сировину для творчості. Але і в якості надійного будівельно-оздоблювального матеріалу. До того ж, він вишукано поєднується зі склом або металом (особливо з бронзою, сталлю), бетоном і безліччю інших матеріалів. Його самобутність зробить будь-яке житло розкішним і нестандартним!

 • Підлогове покриття. Причому, будь-якої кімнати, будь то ванна кімната, кухня, передпокій, вітальня або спальня. У зонах з підвищеною вологістю він відштовхне рідина. А в гігієнічно чистої ванній дозволить уникнути цвілі і забруднень.
 • Облицювання стін. Повністю оніксові стіни, мабуть, доречні тільки у ванній кімнаті. В інших приміщеннях краще використовувати його як акцент, щоб не перенавантажувати цією потужністю простір. Можна прикрасити плитами одну зі стін, нішу або ж камін. А вставки з декоративних панно та мозаїк або використання світлодіодів зробить атмосферу будь-якого житла дивовижною.
 • Оздоблення робочих зон. Письмові і обідні столи, кухонні фартухи, барні стійки і стільниці з оніксу мають ряд переваг. По-перше, термостійкість і мінімальне поглинання води дозволять уникнути розмноження бактерій і появи грибка. Що просто немислимо в місцях інтенсивного приготування їжі. По-друге, механічні пошкодження виключені. Та й дрібні подряпини можна легко відполірувати. А для стільниці, онікс хороший ще й тим, що простий у догляді. Його просто потрібно протирати вологою ганчіркою і насухо витирати.
 • Елементи декору. Різьблені вази, плафони на стелю, раковини, підставки і статуетки, колони і арки, сходи з балюстрадою, світильники і вітражі, підвіконня і навіть посуд. З цього мінералу роблять практично все!
 • Екстер’єр. Зовні мінерал використовується рідше, і найчастіше – це прикраса фасадів будівель за допомогою панно.