Showing all 8 results

Камінь кварцит

 У давнину з кварциту виробляли саркофаги, колони, статуї. Наприклад, трон фараона Тутанхамона був повністю висічений з червоного кварциту місцевими майстрами. До того ж, в Києві його застосовували при будівництві Софійського Собору. А У Франції 19-го століття відомий архітектор Луї Вісконті оформив їм пантеон великого Наполеона. І таких красномовних прикладів в історії можна знайти дуже багато.

 Тож не дивно, що завдяки своїм властивостям мінерал і донині є лідером серед будівельно-оздоблювальних матеріалів. Адже він має більшу міцність і зносостійкість, ніж інші натуральні камені. Тим часом в Україні кварцит купити кращої якості і за відмінною ціною можна тут. Наші досвідчені в обробці фахівці втілять в життя будь-який ваш самий хитромудрий проект!

Кварцит – гірська порода: еталонна твердість

 Складається мінерал переважно з кварцу, одного з каменів з абсолютною твердістю за шкалою Мооса. А утворюється він в процесі перекристалізації пісковиків. Тому такі помітні включення інших мінералів. Як правило, це польовий шпат, слюда, кремній і різні кристали.

 Кварцит, текстура якого настільки нерівномірна, є не тільки оригінальним в естетичному плані зразком. Але і одним із самих твердих матеріалів з найширшою сферою використання. А по міцності на стиск деякі види кварциту перевершують навіть вічний граніт.

Переваги породи:

    1. Довговічність. Як показує історія, щільність і стійкість до стирання забезпечують йому практично безсмертя. А перші ознаки крошения можуть з’явитися аж через 250-300 років.
    2. Вологостійкість. Підвищена вологість йому не страшна. Тому він не піддається грибку і цвілі. Як, втім, і кислотам з лугами. Що дозволяє використовувати його в агресивному середовищі. До слова, на відміну від мармуру, він не реагує навіть на соляну кислоту.
    3. Термостійкість. Він не тільки не боїться температурних перепадів. Але і може витримати температури понад 1000 ° C.
    4. Вогнестійкість. Його видозміна може статися тільки при 1770 ° C.
    5. Екологічність. Належить до першого класу радіоактивності, що робить його абсолютно безпечним для здоров’я. А також дозволяє застосовувати в будь-якому житловому приміщенні.
    6. Краса. Хоча він досить складний в обробці, чудовий результат і витончена палітра точно варті того. Зазвичай на кварцит ціна варіюється саме через це фактора. Однак переваги явно набагато перевищують цей виправний брак.

Особливості та популярні забарвлення кварциту

 Варто підкреслити, що відрізняють його не тільки відтінки, а й характерний блиск на зламі. Наприклад, вкраплення слюди дозволяють йому прямо іскритися на світлі. Та й за класифікацією М. Бауера він відноситься до напівкоштовних виробних каменів. До того ж, саме такі типи з легкістю піддаються поліровці.

 Що стосується основного фону, то він залежить від домішок мінералів, що входять до складу. Найпоширенішими вважають такі кольори.

    • Білий. Це найпопулярніший вид з різноманітною текстурою, сірими або чорними включеннями у вигляді плям і смуг. Його використовують в архітектурі для створення монументів, скульптур, статуй, колон, пам’ятників. До того ж, він надзвичайно вогнетривкий. Тому часто його використовують для облаштування лазень, саун і металургійних печей.
    • Рожевий. Варто відзначити, що в своєму інтенсивному варіанті малиновий колір – найпопулярніший і ексклюзивний. У Китаї він в особливій шані, адже там з нього здійснюють воістину монументальні проекти. Варіюється від полум’яного і темно-червоного до ніжного рожевого. Більш того, він здатний максимально довго утримувати тепло.
    • Сірий. Теж досить затребуваний тип. Відрізняється ефектною гладкою поверхнею. А тепле срібло, яким він світиться, відмінно підходить для візуального «утеплення» приміщення – пом’якшення яскравих тонів своєї ненав’язливість і благородством.

Родовища кварциту

 Перш за все, добувають його в США, Африці, Східній Європі. Однак Україна також багата цим скарбом. Відомі Жовторіченського і Криворізьке родовища, в яких добувають залізисті кварцити. А кар’єри Овруча та Олевська дають відмінний будівельний камінь, що володіє як високими технічними властивостями, так і різноманітністю тонів.
До слова, саме з Овруцького кварциту, за часів Київської Русі мостили мозаїчні підлоги, споруджували цоколя будівель, виготовляли саркофаги і хрести.

Де використовують кварцит?

 Його можна застосовувати без обмежень усередині і зовні. Якщо раніше через складність обробки сфера його застосування була досить обмеженою, то зараз завдяки високоточній цифровому обладнанню його використовують повсюдно.

  • Дорожнє і капітальне будівництво. Для дорожнього і ж.-д. покриття, зведення фундаментів, опор, укладання асфальту за допомогою щебеню з нього.
  • Металургія. Для печей плавлення металів і створення вогнетривких матеріалів.
  • Банні зони. При будівництві лазень, саун, хаммамів, СПА.
  • Зовнішнє облицювання. Для покриття фасадів будівель, прибудинкових терас, парканів та огорож, бесідок, веранд.
  • Внутрішнє оздоблення. Для обробки підлог (з підігрівом і без), стін, підвіконників, стільниць, барних стійок, раковин, сходів, камінних порталів.
  • Ландшафтний дизайн. Для мощення доріжок і майданчиків, фонтанів і басейнів.
  • Декор. Виготовлення картин, ваз, меблів, плитки для тротуарів, панно і мозаїк.

Купити кварцит в Києві, в Україні у виробника GRANIT-MRAMOR COMPANY

 До всього іншого, кварцит прекрасно поєднується з іншими натуральними і штучними елементами. А особливо ефектно він виглядає в комбінації з гранітом, мармуром або піщаником. До того ж, одним з найдорожчих і рідкісних є кварцит fusion. Це унікальний камінь з хитромудрим візерунком коричневих, рожевих, сірих, іноді зелених тонів. Крім цього, жоден інший матеріал не здатний ставати настільки ж глянцевим при поліровці. Тому вироби з нього відзначені особливою вишуканістю.

 Наша команда фахівців GRANIT-MRAMOR COMPANY виготовить будь-які вироби з кварциту за Вашим індивідуальним замовленням. Крім цього, ми надаємо доставку та монтаж по всій Україні.